joga

3 powody, dla których warto ćwiczyć jogę

Zastanawiasz się nad rozpoczęciem jakiegoś sportu?


Proponujemy jogę! Jednak zanim przedstawimy Ci powody, dla których warto ją uprawiać, trochę o niej opowiemy. Joga, czyli jedna z najstarszych tradycji samodoskonalenia i wewnętrznego rozwoju. Wywodzi się z Indii. Jej powstanie datowane jest na okres, kiedy cywilizacja jeszcze się formowała. Istnieje mnóstwo powodów, dla których warto uprawiać sport, a już w szczególności jogę. W artykule, przedstawimy Ci kilka z nich.

Joga zwiększa odporność


Joga sprawia, że ciało staje się bardziej dotlenione i rozciągnięte. To wpływa na ogólną kondycję ciała. Dzięki temu jest ono bardziej odporne na choroby. Joga często bywa wykorzystywana jako naturalna terapia, pomagająca w leczeniu reumatyzmu.

Joga redukuje stres


Podczas ćwiczeń, joga zmniejsza poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu. Większość zajęć kończy się relaksującą pozycją, zwaną “savasaną”. Pozycja ta polega na luźnym leżeniu na wznak. Podczas jej wykonywania pozbędziesz się wszelkich napięć z organizmu. Dlatego też, jogę często poleca się osobom, które na co dzień mają do czynienia ze sporym stresem.

Joga wspomaga trawienie


To nie żart! Ćwiczona regularnie jest w stanie przyspieszyć przemianę materii. Joga wpłynie także na polepszenie relacji pomiędzy Tobą, a Twoim ciałem. Twój organizm sam zacznie podpowiadać Ci co jest dla niego dobre i zdrowe czy jakie pożywienie wybrać.

Przekonaliśmy Cię do rozpoczęcia przygody z jogą? Możesz zapisać się na zajęcia lub próbować swoich sił w domu przy pomocy filmu instruktażowego. Bez problemu znajdziesz takie filmy w internecie. Powodzenia!

Mogą Cię zainteresować