Jak oświetlić ogród na święta?

Jak oświetlić ogród na święta?

Święta to przepiękny czas. Zbiera się rodzina i wspólnie celebruje się ten magiczny okres. Ważne obok dobrego towarzystwa jest oczywiście jedzenie, ale i prawdziwej magii dodają świąteczne ozdoby. Pierwsze wrażenie na gościach robią usytuowane te na zewnątrz. Jak oświetlić ogród na święta? Oto kilka wskazówek.

Oryginalne świąteczne inspiracje

Oświetlenie w ogrodzie to niezwykle ważny element, który o zmroku decyduje o jego finalnym klimacie. Dzieje się tak we współczesnym świecie, że wiele osób nie przywiązuje do oświetlenia na zewnątrz większej uwagi. Koncentrują się w okresie świątecznym na ogół, na bardziej tradycyjnych, zawieszanych świetlnych łańcuchach. Jeśli jednak masz ochotę bardziej oryginalnie rozświetlić swój ogród czy taras — powierzchnie na zewnątrz, a nie masz pomysłu, mogę zaproponować Ci zupełnie nowe, oryginalne rozwiązania. Co warte uwagi, w oświetleniu nowoczesnym wykorzystuje się diody LED, dają one światło o szerokim zakresie kolorów. Co ciekawe — nie nagrzewają się i co chyba najbardziej istotne, są energooszczędne. Nasz portfel po okresie świątecznym na pewno nam podziękuje.

Świąteczne iluminacje

W każdym roku w czasie Świąt Bożego Narodzenia ulice naszych pięknych polskich miast stają się coraz bardziej kolorowe. Świątecznego nastroju zapewniają oryginalne ozdobione miejskie latarenki, wielkie choinki oraz bardzo liczne jarmarki bożonarodzeniowe — pełne prezentów oraz drobiazgów. Ważną rolę odgrywają także zapachy takie jak grzane wino, pierniki czy pomarańcze, które nieodłącznie kojarzą się wszystkim z okresem zimowych świąt, które już tak niedaleko. Co bardzo ciekawe, moda na świecidełka wszelkiej maści w okresie bożonarodzeniowym i noworocznym przyszła do Polski zza oceanu i na dobre zagościła się nie tylko na ulicach, ale i w prywatnych ogródkach. 

Oświetlenie zewnętrzne w czasie świąt

Jednymi z najbardziej efektownych elementów świątecznej dekoracji wokół naszej posiadłości jest specjalne, możliwe bardzo urozmaicone oświetlenie. Najczęściej decydujemy się na wykorzystanie do celu zdobienia wielu, kolorowych lampek oraz przewodów świetlnych, którymi ze smakiem jest ozdobiony nasz dom. Stroimy również drzewa, krzewy, altany oraz ogrodzenie. Możliwości jest sporo. Najlepsze jednak wydawać by się mogło będą oświetlenia LED. Dekoracje świąteczne z diodami LED są coraz bardziej popularne głównie ze względów funkcjonalnych, chociaż nie można odmówić im bynajmniej względów estetycznych. Świetlne węże LED są niezwykle estetyczne, bezpieczne w użytkowaniu, ale i niezwykle wytrzymałe. Pobierają zdecydowanie mniej prądu niż tradycyjne lampki choinkowe. Do stosowania w ogrodzie polecane są szczególnie węże świetle oraz te stricte LED. Pięknie będą prezentowały się na zewnątrz lampiony metalowe typu ażurowy prezent świąteczny czy ażurowy biała śnieżynka. Warto zainwestować dużo środków na oświetlenie zewnętrzne. Ozdoby pozostają na długie lata, tylko czasem — każdego roku będzie trzeba dokupić kilka rzeczy a reszta będzie czekała schowana w piwnicy czy garażu.

Mogą Cię zainteresować