ogrodzenie tymczasowe na budowe

Jak zabezpieczyć teren budowy?

Praktycznie na każdym kroku można spotkać place budowy, czy tereny rozbiórki – zwłaszcza w dużych miastach. Nie znaczy to jednak, że zawsze mamy wgląd na to, co dzieje się w takim miejscu. W końcu pracownicy mają prawo do prywatności w miejscu pracy, dlatego też działki budowlane najczęściej są odpowiednio ogrodzone. Czy zastanawiało Cię kiedyś jak zabezpieczyć teren budowy? Odpowiedź jest prosta i jest nią użycie tymczasowych ogrodzeń budowlanych. W tym artykule postaramy się dokładnie omówić czym one są oraz jak je wykorzystać.

Czym są tymczasowe ogrodzenia budowlane?

Jak można się domyśleć tymczasowymi płotkami i barierkami nazywamy specjalne ogrodzenie przestawne, którego przechowywanie, przewóz i montaż są bardzo proste i możliwe w praktycznie każdych warunkach. Mimo tego, że takie ogrodzenia są lekkie to odznaczają się dużą wytrzymałością. Dzięki temu, placu budowlanego nie odgrodzą żadne czynniki atmosferyczne, a osoby trzecie nie będą mieć ani wglądu, ani wstępu na zabezpieczony teren. Jest to znacznie lepsze rozwiązanie od zwykłego oznakowania terenu budowy lub ogrodzenia go taśmą. Oczywiście, w większości przypadków również bije na głowę ogrodzenia stałe, których stawianie wiąże się zwykle z wieloma uciążliwościami, stratą czasu i wysokimi kosztami.

zabezpieczenie terenu budowy

Po co właściwie stawiać ogrodzenie w miejscu pracy ekipy budowlanej?

Choć prawo wyraźnie nakazuje ogradzania terenów budowlanych to w praktyce wiele osób tego zaniechuje nie widząc w tym większego sensu. Jednakże poza zapewnieniem bezpieczeństwa przechodniom, zabezpieczanie placów budowy niesie za sobą wiele korzyści. Organizacja pracy w ten sposób będzie znacznie prostsza, a ekipa budowlana będzie odczuwała większe poczucie komfortu podczas wykonywania swoich obowiązków, dzięki czemu wszystkie prace budowlane będą przebiegały znacznie szybciej i sprawniej. Postawienie dobrego ogrodzenia mówi też o profesjonalizmie firmy budowlanej, która w ten sposób może pokazać się z dobrej strony potencjalnym klientom. Jednak największą zaletą zabezpieczonych terenów budowy wydaje się być ochrona przed kradzieżami. Włamywaczom nie tylko znacznie trudniej jest dostać się na plac budowlany, ale również nie mogą oni wcześniej przyjrzeć się jego wnętrzu i dobrze zaplanować swojej kradzieży.

Jak można jeszcze wykorzystać ogrodzenia tymczasowe na terenie budowy?

Poza ogrodzeniem miejsca pracy, płotki i barierki budowlane można wykorzystać na wiele innych sposobów. Bardzo często używa się ich do wyznaczania dróg dla pojazdów, co przekłada się na bezpieczeństwo pracowników, jak i dobrą organizację pracy. Podobne efekty może przynieść wyznaczenie wszystkich stref roboczych lub miejsc przeznaczonych tylko dla konkretnej grupy pracowników z użyciem ogrodzenia tymczasowego. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tymczasowe ogrodzenie budowlane wyznaczało miejsce do spożywania posiłków, parking samochodowy, czy nawet mały „magazyn” na narzędzia i materiały budowlane. Możliwości jest naprawdę wiele, a użytkowników ogrodzenia ogranicza jedynie wyobraźnia.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem oferującym ogrodzenia Easy Fence.

Mogą Cię zainteresować