kolarz

Rowery szosowe

Rowery szosowe stworzone zostały do poruszania się po utwardzonym terenie. Dlatego to tam sprawdzają się najlepiej. To ten model wybierają osoby uprawiające kolarstwo szosowe. Ale nie musisz być profesjonalistą, żeby z niego korzystać. Ten pojazd nada się i dla ciebie, jeśli lubisz osiągać duże prędkości oraz jeździć na długie dystanse.

Jaki rower szosowy wybrać i na co zwrócić uwagę?

Ten typ jednośladu zbudowany jest w taki sposób, by cyklista podczas jazdy miał pochyloną sylwetkę. Ułatwia to osiąganie dużych prędkości. Ze względu na twarde i gładkie opony oraz wąskie koła, pojazdy te są dostosowane do drogi asfaltowej. Posiadają wygodne siodełka oraz są bardzo stabilne. A świadomość tego ma duży wpływ na komfort jazdy i przyjemność z podróży. Lekkie materiały użyte do budowy tych rowerów sprawiają, że nie ważą one dużo. Kolarzówki powinny być dobierane odpowiednio do wzrostu rowerzysty, a kierownice rowerów zależnie od szerokości jego barków.

kolarze

Wszystkie te elementy szosówki sprawiają, że są to jednoślady przeznaczone dla głównie dla sportowców. Ale można też spotkać osoby, które używają ich, bo po prostu lubią szybkość. Rower szosowy będzie ci odpowiadał, jeśli jesteś zwolennikiem długich treningów z trasą na utwardzonych drogach. Może też dobrze ci służyć, jeżeli jesteś fanem turystyki rowerowej na niewymagających terenach. Niezależnie od tego, czy szukasz roweru dla początkujących kolarzy, czy też dla profesjonalisty, z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Dwukołowce tego typu są często wybierane z asortymentu takich firm jak Giant czy Romet.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem rowerowym torpedo24.pl.

Mogą Cię zainteresować