Naturalne deski ścienne – jak je wykorzystać?

Drewno było, jest i będzie modne i lubiane. Nie tylko pięknie wygląda na ścianie, ale również wprowadza do mieszkania ciepło i tworzy przytulny nastrój. Jak zaaranżować naturalne deski ścienne, by stworzyć niepowtarzalne wnętrza ? 

Przytulna sypialnia

Deski w aranżacji wnętrz sprawdzą się nie tylko na podłodze. Można je również przenieść na ścianę. 

Warto pamiętać, że nowy sposób układania desek ściennych nie ma nic wspólnego z dawną boazerią. Naturalne deski drewniane nie muszą być równe, wyszlifowane i idealne kolorystycznie. Wypustki, skazy czy drobne niedoskonałości sprawią, że ściana będzie wyglądała interesująco. 

Warto również pamiętać, że deski w aranżacji wnętrz nie muszą być w takiej samej kolorystyce. Stosując różne odcienie sprawimy, że drewno będzie jeszcze bardziej naturalne. We wnętrzach skandynawskich sprawdzi się deska delikatnie pobielona. Warto jednak zachować słoje, które nadają jej naturalny wygląd. W mieszkaniu rustykalnym świetnie będą wyglądały deski w różnych kolorach. Czerwona, żółta czy zielona deska na pewno będzie zaskakująca. 

Naturalne deski drewniane sprawdzą się jako zagłówek łóżka. Warto pamiętać, że deski ścienne można wykorzystać również w małym pomieszczeniu. Trzeba jedynie skoncentrować się na jasnych kolorach. Sosna, buk, modrzew czy wiśnia będą idealne. Idealnym dodatkiem do niewielkiej sypialni będą białe meble. 

Osoby, które mają duże i przestronne sypialnie mogą wykorzystać ciemne drewno, które wygląda niezwykle ekskluzywnie. Najlepsze będą gatunki egzotyczne takie jak tek, wenge czy merbau. 

W sypialni na poddaszu, której największym atutem są skosy, można wykorzystać deski ścienne na suficie. Dzięki temu powstanie klimatyczne wnętrze, w którym odpoczynek będzie prawdziwą przyjemnością. 

Elegancki salon

Deski w aranżacji wnętrz sprawdzą się również w salonie. Można umieścić je na ścianie, na której znajduje się telewizor, komoda czy sofa wypoczynkowa. Warto jednak pamiętać, że deski ścienne nie powinny stanowić dekoracji całego pomieszczenia. 

Naturalne deski ścienne będą wyglądały elegancko na jednej ścianie. Mogą również być ozdobą  części ściany. Świetnie będą wyglądały nad stołem w części jadalnej. Będą również stanowiły idealne wypełnienie przestrzeni między szafkami stojącymi a wiszącymi. Sprawdzą się również na ścianie, na której jest kominek elektryczny. 

Deski ścienne warto łączyć również z innymi materiałami. W niewielkim mieszkaniu najlepiej będzie wyglądała biała ściana. W dużym i przestronnym pokoju dziennym można jasne deski połączyć z czarną ściana. Jest to niezwykle eleganckie zestawienie i również dosyć zaskakujące. 

Beton architektoniczny od kilku lat coraz częściej pojawia się na ścianach naszych salonów. Jest on niezwykle elegancki, ale sprawia wrażenie zimnego. Salon, w którym króluje beton, wydaje się bardzo surowy. Jasne deski ścienne ocieplą wnętrze i wprowadzą przyjemny klimat do pokoju dziennego. 

Drewno jest ponadczasowe. Zawsze będzie chętnie widziane w aranżacji wnętrz. Umiejętnie wykorzystane pozwala stworzyć mieszkanie bardzo gustowne i jednocześnie przytulne.

Artykuł powstał we współpracy z cegla-cieta.pl

Mogą Cię zainteresować