wrzeciono cnc

Regeneracja wrzecion – co musisz wiedzieć?

Na czym polega regeneracja wrzecion?


Wrzeciona, jak i elektrowrzeciona po pewnym czasie użytkowania tracą płynność działania, zanieczyszczają się lub po prostu psują. Dzieje się tak przez częste używanie maszyny – wrzeciono jak każda inna rzecz także w końcu będzie wymagała regeneracji. Serwis wrzecion, czyli wszystkie niezbędne usługi, które trzeba wykonać, aby wrzeciono znów dobrze działało. Regeneracja wrzeciona obejmuje ekspertyzę wrzeciona, wykonanie różnego rodzaju pomiarów, na przykład pomiarów elementów mechanicznych, wymianę uszkodzonych części – chyba że takowe nie są już dostępne, wtedy należy je wykonać. Natomiast jeśli jest to możliwe, odbudowa lub naprawa części oryginalnych. Innymi punktami, które obejmuje nasz serwis regeneracji wrzecion to na przykład wyważanie dynamiczne, pomiary kontrolne, a także raport z serwisu. Aby dokładniej zapoznać się z naszą ofertą naprawy wrzecion, należy kliknąć w zakładkę “Serwis wrzecion”. Zapraszamy!


Od czego wrzeciona się niszczą?

Podobnie jak inne urządzenia, wrzeciona i elektrowrzeciona zużywają się od częstej pracy. Czasami może także dojść do zniszczenia wskutek nieodpowiedniego posługiwania się wrzecionem lub elektrowrzecionem. Jednak na stan urządzenia wpływają również czynniki, takie jak wysoka temperatura czy zanieczyszczenia mechaniczne. Podczas pracy z wrzecionem należy utrzymywać jego niską temperaturę, dbając o system wentylacyjno-chłodzący, ponieważ wraz ze wzrostem temperatury stal się rozszerza, a tym samym wrzeciono się niszczy. Warto wspomnieć, że nie każdy jest w stanie dobrze naprawić takie urządzenie, dlatego przed wyborem serwisu warto zrobić mały research, a nie oddawać wrzeciono pierwszej lepszej osobie. Najlepiej oddać wrzeciono do serwisu wrzecion znanej i rozpoznawalnej firmy, gdzie doświadczeni fachowcy, na przykład tacy z firmy Spintek, naprawią elektrowrzeciono lub wrzeciono.


Jak zadbać o wrzeciono?

Naprawa wrzecion to zawsze spory koszt. Prędzej czy później, wrzeciono czy elektrowrzeciono będzie wymagało serwisu, jednak można to znacznie opóźnić. Przy odpowiednim korzystaniu z wrzeciona oraz dbaniu o urządzenie, może ono posłużyć przez długie lata bez konieczności naprawy. Zastosowanie wentylatorów powietrznych lub obiegów chłodzenia cieczą skutecznie wydłuży żywotność wrzeciona, jak i elektrowrzeciona. Zredukuje to także rozszerzanie się metalu. Warto zwrócić też uwagę na wykorzystywane oprzyrządowanie – ono również ma wpływ na żywotność urządzenia. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty regeneracji wrzecion. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w zakładce “Serwis wrzecion”.

Mogą Cię zainteresować