męskie szorty

Szorty dla dużych Panów

Jednym z bardziej kontrowersyjnych poglądów w świecie mody jest kwestia męskich szortów plus size. Jakby samo pokazywanie męskich nóg nie miało wystarczająco wielu przeciwników, to znacznie więcej jest tych, którzy odradzają tego puszystym osobom. Takie zachowanie jest jednak niedojrzałe i nieuzasadnione, ponieważ szorty mogą wyglądać dobrze na każdym, niezależnie od płci i typu sylwetki.

Zalety szortów plus size

Szorty mają przede wszystkim zapewniać komfort i wygodę. Mało kto ubiera krótkie spodenki wyłącznie po to, aby pokazać innym swoje nogi, ponieważ powstały one, aby ułatwić ludziom znoszenie upałów. Jednak to właśnie zapewnione w upalne dni przewiewność i chłód na nogach są tym, co może mieć kluczowe znaczenie przy wyglądzie osób noszących odzież plus size. Dlaczego? Puszysty mężczyzna, przytłoczony temperaturą swojego ubrania w gorący dzień nie będzie wyglądał pozytywnie, niezależnie od tego co ma na sobie. Ociężały chód oraz często występujące w przypadku dużych osób nadmierne pocenie potrafią zniszczyć całą koncepcję dobrze wybranego ubioru. Z kolei w szortach, nie dość że dbamy o własny komfort i wygodę, to przekłada się to na nasz wygląd, niwelując ociężałą postawę i zmniejszając ilość produkowanego potu. Zatem puszyste osoby, ubierając szorty plus size, mogą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

Osoby puszyste na plaży

Nie od dziś wiadomo, że plaże cieszą się własnym, unikalnym dress code’em. Ludzie wybierający się nad morze, czy jezioro zwykle ubierają stroje kąpielowe, jednak nierzadko spotyka się tam tych, którzy nie mają zamiaru pływać. Szczególnie wśród osób, dla których plaża jest miejscem pracy, na przykład lokalnych sprzedawców, czy osób wypożyczających rowery wodne. W takich warunkach, nawet będąc osobą o szerokiej sylwetce, noszenie długich spodni nie tylko wprawiałoby nas w dyskomfort, ale też wyróżniało z tłumu. Trudno sobie wyobrazić pracownika plażowego, który w upalny dzień nie miałby na sobie szortów. Jest to kolejnym dowodem na to, że szorty plus size są czymś jak najbardziej normalnym i nie ma sensu w braniu krytyki kierowanej w ich stronę na poważnie.

Nikt nie powinien wstydzić się własnego ciała

Wielu ludzi nabija się z osób o dużym ciele, jednak chowając je za warstwą materiału nic się nie zmieni. Puszyści panowie nie powinni wstydzić się tego jak wyglądają ich nogi, a zamiast tego pokazać społeczeństwu, że zdają sobie sprawę z tego, że nikt nie ma podstaw do wyśmiewania czy szydzenia z ich sylwetki. Coraz częściej słyszy się o walce z tzw. body-shamingiem, więc chodząc dumnie w szortach po ulicach miasta możemy liczyć na poparcie ze strony większości społeczeństwa. Nie ma powodu, aby wstydzić się tego, że ma się większe nogi od innych.

Podsumowując, męskie szorty plus size nie tylko zapewniają komfort i wygodę, ale również mają znaczny wpływ na nasz wygląd. Ponadto są jednym z podstawowych elementów ubioru plażowego. Nie ma też powodu, aby wstydzić się tego, jak wyglądają Twoje nogi. Biorąc to wszystko pod uwagę, można nawet stwierdzić, że szorty są czymś, co powinno znaleźć się w letniej garderobie każdej szerokiej osoby.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem internetowym wiekszyrozmiar.pl.